SKIALP CENTRUM CHOMUTOV 

půjčovna pro skitouring / skialpinismus  SCOTT, DOWN, Carpathia, Marker

půjčovna ferratového vybavení 

Skialp Centrum se nachází v centru Chomutova. I letos pro vás máme připravené Sccott Superguide 88 s vázáním ATK Rentme 440 g.
Dále super lyže Down, které nabízíme i v našem Eshopu. Jsme celou sezónu od 16 do 18 hodin.
Nebo na zavolání. Individuální přístup je u nás samozřejmostí. 602840887

 


 

 

 

Individuální služby pro jednotlivce, rodiny, firmy, skupiny. 

Kontakt 602 840 887

 

 

 

 

Lyže SCOTT : Superguide 88/Superguide 88 W´s 

  Nové univerzální skialpové lyže SCOTT Superguide 88 v užším provedení než ostatní modely této řady nabízí především lehkost při stoupání a maximální spolehlivost při sjezdu. Vycházejí z legendárního modelu Superguide 95, s kterým mají stejnou konstrukci. Lyže si snadno poradí s náročným sjezdem ve volném terénu a spolehnout se na ně můžete i na tvrdším povrchu. Sendvičová konstrukce s revolučním 3D bočním krojením nabízí skvělou stabilitu, ovladatelnost a rocker zlepšuje jejich obratnost. Vaše pravidelná dávka skitouringu teď dostane zcela nový rozměr. Užijte si hory v celé jejich kráse a náročnosti, jejíž překonávání vás posune zase o kus dál.

TECHNOLOGIE 

3D BOČNÍ KROJENÍ
Revoluční tvar 3D je kombinací krojení špice, paty a středové části lyže, která má buď výrazně menší krojení nebo nemá žádné. Radius špice a paty umožňuje snadné zahájení oblouku, zatímco středová část bez krojení (freeski) nebo s větším rádiem (all conditions) dodává lyžím stabilitu a zlepšuje kontrolu přenosu síly na hranu a její držení. Tento převratný tvar si vysloužil velkou poctu ve formě zlatých medailí na zimních hrách X-Games a několika ocenění ve ski testech. 3D boční krojení je k dispozici ve dvou variantách - se středovou částí bez krojení (central flat line) pro jezdce freestyle a progresivně orientované lyžaře nebo se středovou částí s velkým rádiem na all condition lyžování. Vlastnosti: + lepší kontrola přenosu síly na hranu lyže + stabilnější a předvídatelnější chování lyže + změnou umístění montážního bodu jsou lyže hravější
 
PRO-TIP ROCKER 320
Kombinace progresivního tvaru, dříve zvednuté špičky a rádiusu tvoří Pro-Tip Rocker. SCOTT Pro-Tip nabízí univerzálnější a tolerantnější lyže, bez ohledu na sněhové podmínky. Vlastnosti: + zlepšuje obratnost a progresivitu lyže + zvyšuje stabilitu v prachovém a hlubokém sněhu + je tolerantní, zjednodušuje lyžaři zahájení oblouku
 
 
3D boční krojení (3Dimension Sidecut)
Dřevěné jádro v celé délce lyže
Factory Finish
Systém na uchycení stoupacích PÁSŮSpecifikace

Konstrukce:

Konstrukce sandwich sidewall carbon/armid elliptic
Špička mm: 127 , 125 , 123
Střed mm: 89 , 88 , 87
Pata mm: 116 , 114 , 112
Rádius m: 17 m , 18 m , 19 m
Plocha m2 cs: 0,36 , 0,37 , 0,34
Rocker: Pro-tip rocker 320
Délka cm: 184 , 178 , 168
Hmotnost cca (g/1 lyže): 1270 , 1340 , 1440
Pohlaví:

Unisex , Pánské

 

 

 

 

Lyžařská obuv Cosmos III

Model bot na skialp SCOTT Cosmos III je určený na skitouring ve vysokohorských podmínkách, kde pro vás spojuje pphodlí při výstupu se spolehlivými jízdními vlastnostmi při sjezdu. Skialpinistické boty s flex indexem 115 nabízí široký rozsah pohybu při chůzi. Pro větší pohodlí při přepínání bot z chůze na sjezd mají automatickou aretaci komínu. Technologie POWERFIT zajišťuje skialpinistovi pohyblivost nohy při stoupání a excelentní oporu v obloucích. Špičkové skialp boty Cosmos III s těmi nejzajímavějšími technologiemi vás prostě vystřelí až do kosmu

 

Technologie POWERLITE
Technologie POWERLITE je sen každého skialpinisty. 4-přezková a 2-přezková lyžařská obuv SCOTT nevytváří žádné kompromisy v lyžařském výkonu, pokud jde o neuvěřitelně nízkou hmotnost a pohodlí. Díky ergonomickému designu a lehké konstrukci se v této lyžařské obuvi perfektně lyžuje na to, jaká je lehká. Lyžařské boty POWERLITE jsou vyrobeny z Grilamid®, díky čemuž jsou tužší, lehčí a tenčí než konkurenční. Skelet POWERLITE využívá výztužné žebra v celém těle a manžetě, aby se dosáhlo maximální tuhosti při zachování nízké hmotnosti. Nový skelet Powerlite bot S1 má optimální synergii vynikajícího výkonu a velmi nízké hmotnosti. Vývoj S1 POWERLITE COSMOS a SUPERGUIDE S1 posouvá kombinaci nízké váhy, stability a výkonu na další úroveň. Přesné, spolehlivé a bezpečné lyžování Maximální výkon s ultralehkým skeletem, Grilamid® Okamžité pohodlí Obrovský rozsah pohybu při chůzi Podrážka po celé délce pro drsný a proměnlivý terén Rozšířené PU vložky v podrážce pro izolaci Pohodlí a zvýšený pocit z lyžování
 
 

Lyžařská obuv Orbit

Výkonné skialpové boty SCOTT Orbit nabízejí velmi zajímavý poměr cena/výkon. Technologie POWERLITE zajistí větší stabilitu obuvi a 2 nastavitelné přezky vám dají v terénu jistotu. Plánujete si skialpinismus užít na pohodu? Dáváte přednost výšlapům a ne tak náročným sjezdům? Boty na skialp Orbit s vámi půjdou, kamkoliv budete chtít. Šetřete čas díky intuitivnímu systému zapínání přezek a zjednodušte si manipulaci při přechodech hor na maximum. Raději místo toho užívejte čas strávený v horách!

 

Podrážka Vibram BI DENSITY

Podrážka Vibram Bi-density pod oblastí nártu poskytuje maximální přilnavost při pohybu v jakémkoliv terénu, který není zasněžený. Složení Bi-density má pevnější černou gumu po obvodu podešve, aby se zajistila trvanlivost při zapínání do vázání. Měkčí červená guma zase poskytuje maximální přilnavost při chůzi.

 

 

 

Lyže DOWN

LowDown
ultralight touring

Série LowDown je naše lehká freeridová turistická řada s lyžemi v šíři 90, 102 (179) a 102 (186) mm a váhami 1400, 1575 a 1700 gramů.
Ideální pro dlouhé dny na kopci, kde se setkáte se všemi typy sněhu a terénu. Všechny lyže LowDown jsou postaveny na filozofii tvarování LRC (Long Radius Concept). Podrobné vysvětlení konceptu LRC viz Struktura.
Rozložení uhlíkových vláken s jádrem paulownia je lehké a zároveň udržuje kvalitu jízdy na nejvyšší úrovni. Lehce barvené horní vrstvy odolávají zahřívání na slunci a snižují přilnavost sněhu a udržují vaše lyže lehké až na vrchol.
Snížili jsme váhu aniž bychom dělali kompromis na odolnosti lyže. Skluznice a hrany jsou stále "freeridovým standardem" a výrazně silnější než většina lyží v této hmotnostní třídě.

 

 

 

 

 


 

Skitouringová obuv SCOTT: Orbit / Cosmos III.

Hole: Cascade 2-part foam.  

Helmy: SCOTT Apic black

Pásy: Kohla SMU Mixmohair.

Lavinový set: Ortovox Avalanche Rescue

 

FERRATOVÉ SETY/SEDÁKY/PRSÁKY,/ELMY: OCUN